Deklaracja Dostępności
Wstęp
Daty publikacji i aktualizacji
- Data publikacji strony internetowej: 2010-01-01.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-02-05.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Strona zawiera mapę dojazdu - mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
- Niektóre pliki do pobrania (.doc , .pdf) nie są dostępne cyfrowo - aktualnie trwają prace nad konwersją tych plików do wersji dostępnej cyfrowo. Niektóre z tych plików pochodzą od podmiotów zewnętrznych, dlatego też zapewnienie dostępności tychże dokumentów nie leży w gestii podmiotu redagującego stronę.
- Niektóre zdjęcia nie posiadają opisów alternatywnych - zostały one umieszczone przed wejściem w życie ustawy.
- Strona zawiera odnośniki do stron zewnętrznych - strony te nie są w pełni dostępne cyfrowo.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
- Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2020-03-05.
- Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu: 2024-03-28.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
- osoba kontaktowa - Iwona Zawiła-Urbanek,
- adres e-mail - izawila@eduwarszawa.pl,
- numer telefonu - 22 629-74-73,
- adres do korespondencji - Przedszkole nr 33, ul. Wilcza 55/63, 00-679 Warszawa.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury wnioskowo-skargowej
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Dostępność architektoniczna budynku.
Dojazd do siedziby Przedszkola nr 33 - ul. Wilcza 55/63.
W odległości 0,5 km od wejścia głównego znajdują się przystanki ZTM - Plac Konstytucji. W rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów poszczególnych linii wskazane są kursy realizowane przez pojazdy niskopodłogowe.
Dostępność wejścia.
Do budynku prowadzi wąski chodnik do ogrodu między budynkiem ul. Wilcza 55/63 a Szkołą Podstawową nr 1.
Aby dostać się do budynku, należy uruchomić wideofon umiejscowiony po lewej stronie furtki, przejść przez teren ogrodu, następnie 4 stopnie z obustronną poręczą, drzwi wejściowe - otwierane ręcznie.
W przedszkolu, na parterze, po prawej stronie od wejścia znajduje się plan tyflograficzny. Drzwi do pomieszczeń są oznakowane pismem dotykowym.
W korytarzu jest do pokonania 5 schodów z poręczą po prawej stronie. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy przedszkola. Z uwagi na duży ruch samochodowy na jednokierunkowej ulicy, należy zachować szczególną ostrożność.
Dostępność parkingu.
Ze względu na lokalizację przedszkole nie posiada parkingu ogólnodostępnego. Strefa płatnego parkowania - miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Wilczej. Brak wydzielonego miejsca dla osób niepełnosprawnych.
Dostępność toalety
Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku. Toaleta nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
Pracownicy udzielający pomocy przy wejściu do budynku.
Osobami oddelegowanymi do pomocy przy wejściu osób niepełnosprawnych do budynku są pracownicy obsługi.
Utrudnienia
W budynku nie ma windy, pochylni, podjazdów, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
Pomoc w pokonaniu większych barier w budynku.
W przypadku niemożności dotarcia interesanta, istnieje możliwość zejścia pracownika merytorycznego na parter i obsługi interesanta w dogodny dla niego sposób.
Obsługa osób słabosłyszących.
Pies przewodnik
Istnieje możliwość wejścia na teren przedszkola z psem asystującym, po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu się dyrektorem lub kierownikiem gospodarczym. Osoba wchodząca na teren przedszkola z psem asystującym powinna okazać certyfikat potwierdzający status psa asystującego i zaświadczenie o wykonaniu wymaganych i aktualnych szczepieniach weterynaryjnych. Pies asystujący powinien być wyposażony w uprząż. Możliwość wejścia do przedszkola osoby z psem asystującym nie zwalnia tej osoby z odpowiedzialności za wyrządzone szkody przez psa asystującego.
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych